Doplnok stravy

Kedy užívať zinok, pre koho je vhodný a aké sú zdroje zinku?

Zinok je jednou zo základných živín, ktoré môžeme čerpať ako z potravy, tak ho možno telu dodávať formou výživových doplnkov. Viete však, kedy užívať zinok a aké má jeho užívanie benefity?

Kedy užívať zinok, pre koho je vhodný a aké sú zdroje zinku?

Zinok má na starosti dôležité procesy v tele

A je ich hneď niekoľko. Podľa množstiev, ktoré prijmete, dokáže podporiť imunitu, postarať sa o kvalitu vlasov, kože a nechtov, prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a predovšetkým na udržanie správnej hladiny testosterónu v krvi. 

Zinok teda potrebujú ako muži, tak ženy. Každý na ňom ocení niečo iné a určite je dobré na jeho príjem nezabúdať. Dalo by sa povedať, že to, kedy užívať zinok, záleží na tom, či máme v uvedených oblastiach nejaké problémy. Bohužiaľ to sami doma nemusíme poznať, pretože napr. lámavé nechty môžu mať množstvo iných príčin, než je nedostatok zinku.

Vo všeobecnosti však platí, že populácia má zinku málo a v rozumnej miere sa jeho užívanie oplatí každému

Mužom prospeje na plodnosť i prostatu

Zinok je zásadnou živinou na mužské zdravie. A keďže prostata súvisí ako s pohlavným životom, tak s močovými cestami, oceníme účinky zinku dvojnásobne. Je potrebný na udržanie hladiny hormónu testosterónu, na tvorbu semena a oboje má súvislosť so schopnosťou rozmnožovania. Muži potrebujú zinku o niečo viac než ženy a s pribúdajúcim vekom prichádza čas, kedy brať zinok vážne. Páni by ho mali začať dopĺňať, aby sa udržiavali v dobrom stave.

Ako si pochutiť na zinku?

Radosť budú mať milovníci mäsa. Zdroje zinku sú hlavne v červenom mäse, vnútornostiach, o niečo menej potom v hydinovom mäse. Nájdeme ho aj v strukovinách a celozrnných obilninách. Zaujímavý zdroj zinku sú potom najrôznejšie orechy a semienka, kde víťazia tekvicové semienka. Pozor – tých však nedokážeme zjesť každý deň toľko, aby sme pokryli odporúčanú dennú dávku zinku

Zinok je jednoduché dopĺňať aj výživovými doplnkami. Či už samostatne alebo spoločne s ďalšími minerálmi a vitamínmi. Takéto produkty sa oplatia v prípade, že chceme zabiť viac múch jednou ranou. Produkty so zinkom môžu zaručiť jeho optimálnu hladinu a zároveň pomocou zabojovať s únavou či priniesť dávku energie. 
 

ProMan PLUS

ProMan PLUS+

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan PLUS ZADARMO*

*platíte iba poštovné a balné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan Plus ma nakopol v živote

ProMan Plus ma nakopol v živote

Roman Markusek, Bratislava

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Ján Kysela, Vrútky

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári, Fiľakovo