Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate tu

Ako podporiť mužské zdravie? Skúste horčík, zinok a selén!

26. 11. 2020

Ovšem nie sú to len minerály, ktoré pomůžu zdraviu mužov. Po štyridsiatke je dôležitá potencia,Zdravá prostata a močové cesty, ale tiež fyzická sila a mužnosť.

Myslite na budúcnosť

Aj keď vás zdravotné problémy ešte netrápia, je dobre myslieť dopredu, a robiť všetko preto, aby sme si zdravie a kondíciu udržali čo najdlhšie. Ideálnou cestou je správny jedálniček. Muži by do ňho mali pravidelne zaraďovať dostatok minerálnych látok. Samozrejmosťou je potom nefajčiť, nepiť veľa alkoholu, a primerane sa hýbať.


Zinok v potravinách

Jeho zdrojom sú dyňové semiačka, kvasnice, ústrice a krevety, ale tiež aj vnútornosti. Aby sme z týchto potravín získali potrebnú dávku zinku, museli by sme ich zjesť veľké množstvo. Ideálne sú preto vhodné doplnky stravy.


Horčík v potravinách

Nedostatok horčíka môže mať za dôsledok nepríjemné kŕče, často postihujúce lýtkový sval. Najmä v noci nás môže zobudiť bolestivý kŕč, ktorému pomôže len pretiahnutie končatiny. Pre svaly je horčík základným minerálom, ktorý k svojej správnej funkcii potrebujú neustále. Minerálny z tela odchádzajú potením, pamätajte preto na to, že pokiaľ trpíte nadmerným potením, je dobré doplňovať celé spektrum minerálov.


Selén v potravinách

Selén je stopový prvok, ktorý chráni pred oxidačným stresom, podieľa sa na dobrej imunite, a prispieva k normálnej spermatogenézii. Najviac selénu v potravinách nájdeme v tučných rybách a orieškoch. Nedostatok selénu sa môže prejavovať zhoršeným psychickým stavom.

Bylinky pre mužov

Pre povzbudenie fyzickej a duševnej sily je ideálny ženšen. Prezýva sa mu aj poklad čínskej medicíny, a účinky ženšenu samozrejme pozitívne pocítia aj ženy. Vŕbovka a kotvičník sú perfektné byliny na prostatu. Pravdaže, čaj nechutí práve najlepšie, ale pokiaľ je vám prírodná medicína blízka, isto budete spokojní.


K udržaniu kondície je dôležitý pohyb

Pretože čo sa nepoužíva, to odchádza. Svaly a celý pohybový aparát je treba udržiavať v aktivite aj v pokročilejšom veku, aj keď len precházkami do prírody. Pohyb na čerstvom vzduchu naviac pomôže okysličiť mozok a celé telo a vyplaví do krvi endorfíny. Prezýva sa im hormóny šťastia, pretože nám navodia pocit radosti a dobrej nálady.
 


Proman balení

ProMan Plus

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné 1,95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan Plus ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári

ProMan vrelo odporúčam

ProMan vrelo odporúčam

Vladimír Mikolášek

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

Ľubomír Závodský, Žilina