Doplnok stravy

Nedostatok testosterónu a andropauza sa týkajú všetkých mužov, riešenie je pritom jednoduché

Obidva spomínané termíny znejú odborne, ale nejde o nič iné, než o obdobie v živote muža, keď dochádza k poklesu tvorby pohlavných hormónov. Poznať môžete tiež termín prechod. Existuje niekoľko spôsobov, ktorými sa dá nedostatok testosterónu riešiť:

Nedostatok testosterónu a andropauza sa týkajú všetkých mužov, riešenie je pritom jednoduché

Či je reč o ženách alebo o mužoch, andropauza i menopauza majú veľa spoločného. Objavujú sa približne okolo 45- 55 roku života a ťažkosti, ktoré spôsobujú sú podobné. Nedostatok testosterónu u mužov nie je v spoločnosti príliš diskutovaná téma. Napriek tomu sa nikomu nevyhne. Rozdiel je v tom, že každý muž vníma prejavy andropauzy inak:

Strata energie a pocit vyčerpania

Najčastejším prejavom andropauzy, keď dochádza k ubúdaniu testosterónu je únava. Zrazu už nevládzete toľko, čo kedysi. Ubúdajú vám fyzické i psychické sily a táto celková strata energie je sprevádzaná zvýšenou potrebou spánku. Nadväzujúcimi ťažkosťami sú zlá nálada, podráždenosť, znížená odolnosť voči stresu. 

Z fyzických prejavov je treba spomenúť návaly tepla, potenie a tiež začínajúce sa ťažkosti s pohybovým ústrojenstvom

Nižšie libido a strata túžby

Nedostatok testosterónu so sebou prináša nepríjemnosti aj v oblasti sexuálneho života. Ide o znížený fyzický výkon, ale aj o zníženie libida. Ako prvé by vám možno napadlo užiť testosterón v tabletách. Takto to žiaľ nefunguje, pretože hormóny si ľudské telo vyrába samé a ich umelé dopĺňanie do organizmu sa využíva iba v prípadoch vzácnych a vážnych ochorení a liečba prebieha pod dohľadom lekára. 

Nedostatok testosterónu sa preto v bežnej praxi snažíme potlačiť a povzbudiť jeho prirodzenú tvorbu. To sa dá prostredníctvom byliniek a minerálov

Tvorbu testosterónu v tele je možné podporiť hneď niekoľkými prírodnými prostriedkami. Práve tento mužský hormón má na starosti všetko, čo robí muža mužom. Základom je doplniť minerály a vitamíny, aby sa podporilo celkové mužské zdravie. Tými základnými sú zinok, selén a horčík

Z rastlinných výťažkov nejde nespomenúť ženšen. Je to skutočný životabudič, ktorý je niekoľkonásobne povzbudzujúcejší ako napríklad káva. Tiež prebúdza sexuálnu túžbu a zlepšuje výkon. Na rozdiel od kávy nemá nepríjemné vedľajšie účinky a pôsobí dlhodobo

Okrem doplnkov výživy sa zamerajte aj na životosprávu

Pravidelný a dostatočný spánok zohráva kľúčovú úlohu. Testosterón sa tvorí najmä v spánku. Skúste chodiť každý deň spať a vstávať v rovnakom čase a spravte si z toho rutinu. Muži po päťdesiatke by mali spať najmenej 8 hodín denne!

Pre zlepšenie fyzickej i psychickej kondície by malo byť samozrejmosťou zaradiť aj pravidelný pohyb. Telesná aktivita totiž naštartuje tvorbu hormónov. Veľmi podstatným krokom k tomu, ako sa cítiť výborne bez ohľadu na vek je čistá hlava. Snažte sa v maximálnej možnej miere odbúrať stres a vyhýbať sa situáciám, ktoré vás znervózňujú. Práve psychická záťaž je príčinou mnohých vážnych ťažkostí. Vyhnúť sa jej pritom dá pomocou vitamínov a minerálov. 
 

ProMan PLUS

ProMan PLUS+

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan PLUS ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Ján Kysela, Vrútky

Je lepšie byť pripravený ako prekvapený!

Je lepšie byť pripravený ako prekvapený!

Aleš Valenta, olympijský víťaz

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári, Fiľakovo