Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate tu

Pokles hladiny testosterónu u mužov po tridsiatke je možné zastaviť

02. 2. 2021

Andropauza sa objavuje nenápadne, za to nepríjemností môže spôsobiť viac než dosť. Stále sa hovorí o hormonálnom systéme u žien, ich cykloch a na konci plodného obdobia prichádza menopauza. Vedeli ste ale, že podobným procesom prechádzajú aj muži?

Zmeny nálad, poruchy erekcie, vypadávanie vlasov, únava  a podráždenosť. To sú len niektoré nepríjemné stavy, ktoré majú za príčinu nedostatok mužského pohlavného hormónu. Obvykle sa najviac prejaví okolo 40-45 roka života, aj keď pokles testosterónu začína postupne už oveľa skôr.

Základom by mala byť vhodne zvolená strava

Pokiaľ sa však muži zamerajú na starostllivosť o svoje zdravie, môžu významne spomaliť starnutie a najmä nedostatočnú tvorbu testosterónu. Základom by mala byť vhodne zvolená strava – existujú totiž potraviny, ktoré mužské hormóny ovplyvňujú. Presnejšie povedané vitamíny a látky v nich obsiahnuté. Sú to predovšetkým Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré nájdeme hlavne v tučných morských rybách. Ďalej zinok, horčík, selén, a tiež vitamín B.

Pohyb a aktivita

Okrem stravy je pre tvorbu testosterónu perfektný pohyb – fyzická aktivita a adrenalín Vás doslova nakopnú. Nezabúdajte však na vyváženosť športového výkonu a odpočinku. Najlepší čas pre tvorbu testosterónu je počas spánku. Mimo toho má relaxácia význam pre odbúravanie stresu, ktorý nepotrebuje nikto z nás.

Spodné prádlo

Zaujímavým, ale úplne logickým tipom je výber správneho spodného prádla. Produkcia testosterónu prebieha v semenníkoch, ktoré potrebujú o niečo nižšiu teplotu. Nosením tesného prádla, či nohavíc dochádza naopak k ich zahrievaniu. Pozor by si mali dať aj tí, ktorí s obľubou pracujú s laptopom položeným na rozkroku. Aj tento zahrieva práve túto oblasť a narušuje ľudské zdravie.


Najistejšou a najjednoduchšou cestou je zabrániť poklesu produkcie testosterónu pomocou doplnkov stravy. Tie dnes naviac obsahujú väčšinou ďalšie živiny, ktoré mužský organizmus potrebuje, a prispievaju mimo iné kvalite vlasov, pleti, psychike, či dodávajú strácajúcu sa energiu.
 


Proman balení

ProMan Plus

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné 1,95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan Plus ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

Ľubomír Závodský, Žilina

ProMan vrelo odporúčam

ProMan vrelo odporúčam

Vladimír Mikolášek

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári