Doplnok stravy

Rozchodnica ružová – zázrak, alebo nástroj šarlatánov?

Boli ste už niekedy v 3 tisícoch metroch? A ako Vám tam bolo? Chlad aj v lete, vietor a počasie, že by psa nevyhnalo? Vitajte v prostredí, kde „býva“ Rhodiola rosea, teda Rozchodnica ružová. Je snáď prostredie, v ktorom vyrastá istou zárukou, že by tu neprežilo len tak niečo? A vieme to „niečo“ využiť sami pre seba? Ako?

Rozchodnica ružová – zázrak, alebo nástroj šarlatánov?

Rozchodnica ružová

Už sám názov, teda ten slovenský, napovedá, že je niečo v určitom rozpore, kedy sa teda názory môžu rozchádzať. Ale v čom? Je trochu zbytočné podceňovať túto rastlinu, ktorá má výsledky ako Usain Bolt, keď za to vezme. Teda vzal. Keď bol v najlepšej forme. A prečo práve on? Rýchly nástup, skvelý výkon.


Kde hľadať? 

Ako je to teda s touto rastlinou krčiacou sa v prostredí vysokohorských oblastí Európy, kde panuje nečas a večný hlad? My by sme sa v takom nečase asi prikrčili, táto rastlina neurobila nič iného. Krčí sa, aby ju nezmietal vietor, ktorý ovláda vrcholy hôr a ukrýva v sebe toľko energie, že sa táto bylina začala prezývať „zlatý koreň“.


Zlatý koreň

Názov takmer zavádzajúci. Na druhú stranu však jasne označujúci niečo, čo je nám ľuďom tak vzácne. Teraz nehovorím o tom najvzácnejšom, teda zdraví, ale o vzácnom, o zlate. Máme tú schopnosť pomenovávať veci práve podľa toho, čo nám pripomínajú. Táto rastlina má skvelú históriu, a to najmenej 3000 rokov starú! A čím je teda tak skvelá a prečo sa okolo nej hemží toľko superlatívov?


K čomu je skvelá? 

V tradičnej medicíne sa po celú dobu svojej histórie používa ako bylina, ktorá dokáže riešiť únavu, depresiu, stres, úzkosť, ale napríklad aj chudokrvnosť či bolesť hlavy. Špeciálne pri strese je považovaná za adaptogén, teda látku, ktorá zvyšuje odolnosť nášho organizmu proti stresovým situáciám, pričom podľa jednej štúdie znižuje hladinu stresových hormónov.


Zvýšený fyzický a psychický výkon

Tento jej účinok sme zmienili síce už na začiatku článku, ale jednak je opakovanie matka múdrosti, jednak pridáme novú informáciu. Niektorí ľudia totiž užívajú rozchodnicu ružovú nie len na zvýšenie svojej fyzickej výkonnosti pred cvičením, ale pomocou tejto byliny si navodzujú lepšiu koncentráciu a myslenie. Existujú dokonca štúdie, ktoré dokazujú, že užívatelia tejto byliny vykazovali v behu oveľa väčší výkon. 

Záver

… si na základe vyššie uvedených, možno nových informácií, urobte najlepšie Vy sami. Stretnutie so „zlatým koreňom“, teda rozchodnicou ružovou bolo určite poučné a nie je treba nič ďalšie dodávať.

ProMan PLUS

ProMan PLUS+

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan PLUS ZADARMO*

*platíte iba poštovné a balné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan Plus ma nakopol v živote

ProMan Plus ma nakopol v živote

Roman Markusek, Bratislava

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Ján Kysela, Vrútky

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári, Fiľakovo