Doplnok stravy

Unikátne ingrediencie sú ten hlavný dôvod, prečo je pre Vás ProMan PLUS to najlepšie!

ŽENŠEN
Panax ginseng
Ženšen prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu, a podporuje funkciu imunitného systému.
DAMIÁNA
Turnera diffusa
Damiána sa tiež používa na celkovú relaxáciu organizmu – prináša kľud a pohodu, a uvolňuje napätie a stres.
MACA PERUÁNSKÁ
Alebo aj žerucha peruánska je bohatá na vlákninu, mastné kyseliny, vitamín C a železo.
SENOVKA GRÉCKA
Trigonella foenum-graecum
Už naši predkovia využívali účinky Senovky ako prostriedok na zvýšenie libida.
Vitamín B3
Vitamín B3 sa v tele neukladá do dlhodobých zásob. Pri jeho dopĺňaní preto myslite na pravidelnosť. Vyššiu potrebu niacínu majú ľudia, ktorí majú ťažšiu fyzickú záťaž – či už pracovnú, alebo z dôvodu zdravotných problémov, či vysokej telesnej aktivity.
Vitamín B6
Vitamín B6 by ste mali určite dopĺňať spoločne s horčíkom. Pomáha mu totiž k správnemu vstrebávaniu a podporuje jeho účinky. Pre naše svaly je to jednoznačne tá najlepšia kombinácia!
Vitamín B12
Osobitnú pozornosť by mali vitamínu B12 venovať ľudia, ktorí sa stravujú vegánsky. Má totiž iba živočíšne zdroje, najviac ho nájdete v mäse, vnútornostiach a mliečnych produktoch. Pokiaľ teda dávate prednosť rastlinnej strave, vitamín B12 odporúčame dopĺňať formou doplnku stravy.
Vitamín D3
V našich zemepisných šírkách má neuveriteľných 99% populácie nedostatok vitamínu D.
HORČÍK
Čiže Magnézium je minerál, ktorý prispieva k normálnej psychickej činnosti a odolnosti.
SELÉN
Selén je vzácny prvok ktorý má pozitívne účinky na zdravie. Prirodzene sa vyskytuje v orechoch a morských rybách.
NORSKÁ RYBIA MÚČKA
Obsahuje vápník, fosfor a kolagén. Všetko pre zdravý pohyb v jednom.
ZINOK
Tento zázračný minerál chráni telo pred oxidativným stresom a podporuje hojenie.

Ženšen je v Číne používaný viac ako 4 000 rokov pre podporu zdravia, energie a vitality. Pôsobí proti únave, pomáha pri slabosti, a vyčerpaniu. Podporuje fyzický a mentálny stav i odolnosť voči stresu.

Zlepšuje aj činnosť mozgu a pamäťové schopnosti. Okrem svojich blahodárnych účinkov na podporu energie prispieva k udržiavaniu normálnej sexuálnej funkcie. Tento poklad východnej medicíny prospeje aj nášmu zažívaniu a celkovej vitalite.

Je to rastlina, ktorá rastie v Južnej a Strednej Amerike. Tunajší obyvatelia na ňu nedajú dopustiť, pretože jej listy sa používajú ako afrodiziakum. Zvyšuje sexuálnu výkonnosť a v mužoch prebúdza chtíč a chuť na sex. Okrem zlepšenia milostných prežitkov sa tiež stará o mužské pohlavné ústrojenstvo a močové cesty.

Damiána tiež prispieva k udržiavaniu normálnej telesnej hmotnosti tým, že znižuje chuť do jedla a navodzuje pocit sýtosti. Hoci ju môžu užívať obe pohlavia, lepšie účinky sa dostavujú viac u mužov.

Alebo aj žerucha peruánska rastie v nadmorskej výške viac ako 4 000 m a je bohatá na vlákninu, mastné kyseliny, vitamín C a železo. podporuje sexualitu, plodnosť, vitalitu a vytrvalosť. Prispieva aj k fyzickému a duševnému zdraviu.

Táto stredomorská bylina bola obľúbená už v starom Egypte. Jednak preto, že podporuje trávenie - posilňuje žalúdok a činnosť čriev. Tiež pomáha udržiavať normálnu hladinu tukov (vrátane cholesterolu) a cukru v krvi. Okrem toho je Senovka bohatá na minerály a vitamíny, ako je železo, vápnik, zinok a draslík.

Pre svoju arómu sa často pridáva do koreniacich zmesí a je významnou súčasťou stredozemnej a východnej kuchyne.

Známy tiež ako Niacín, pomáha pri tvorbe energie v bunkách nášho tela a ovplyvňujemetabolizmus tukov, bielkovín a cukrov. Jednoducho povedané, pomáha premieňať jedlo na energiu.

Vitamín B6 prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a znižuje mieru vyčerpania a únavy. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Známy tiež ako kobalamín, je dôležitý pre normálnu činnosť nervovej sústavy a jej vývoj. S tým súvisí aj jeho priaznivý vplyv na našu psychiku a duševnú pohodu. Vitamín B12 prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu, čo je zásadné pre zdravé kosti, svaly a zuby. Vedľa toho pomáha udržať normálnu hladinu vápnika v krvi.

Vitamín D je jedným z najvýznamnejších vitamínov pre silný imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Bežne sa produkuje v našej koži vo chvíli, keď na ňu dopadá slnečný svit. Celý proces je však pomerne komplikovaný, odev, pobyt v budovách, aj znečistené prostredie tvorbe vitamínu D zabraňujú. Preto je vhodné jeho deficit dopĺňať.

Horčík sa tiež podieľa na udržaní zdravých kostí, svalov a zubov - tu je jeho najväčšia zásobáreň. Jeho nedostatok sa teda môže prejavovať podráždenosťou, pocitom vyčerpanosti, a nervozitou, ale aj zlým stavom pohybového aparátu.

Pretože horčík prináša uvoľnenie, oceníme jeho účinky nielen keď sme preťažení, ale aj vo chvíľach, keď nás trápia kŕče. Udržuje v správnom chode aj náš obehový systém - vďaka nemu sa naše telo dobre prekrvuje, a preto aj dobre funguje.

Selén je minerál, ktorý nás chráni ako antioxidant pred škodlivými voľnými radikálmi a podporuje imunitu. U mužov prispieva k tvorbe spermií a správnej funkcii pohlavného ústrojenstva.

Popri tom je veľmi významný pre štítnu žľazu. A pretože selén viaže ťažké kovy, hrá nezanedbateľnú úlohu u fajčiarov a osôb žijúcich vo veľkých mestách a v znečistenom prostredí.

Je dôležitá pre zdravé kosti, svaly a zuby vďaka tomu, že je veľmi bohatá na vápnik a fosfor. Tie sú v rybej kostnej múčke vo svojej najvyužiteľnejšej podobe. Kostná múčka obsahuje aj kolagén. Ten si naše telo prirodzene produkuje, avšak s vekom jeho tvorba klesá, hoci spotreba stúpa.

Kolagén je stavebnou zložkou všetkých súčastí pohybového aparátu. Najmä kĺbovej chrupavky. Kvôli úbytku kolagénu strácajú s vekom svoju pružnosť a odolnosť. Výživu pre naše kosti a kĺby by sme si mali začať dopriavať už po 30. roku, kedy sa začína prejavovať prvé opotrebovanie.

Zinok pomáha udržiavať normálnu hladinu testosterónu v krvi, a tým prispieva k normálnej plodnosti a rozmnožovacej schopnosti. Čo sa stravy týka, podieľa sa na metabolizme bielkovín, sacharidov, tukov a mastných kyselín.

Zinok tiež prispieva k normálnej funkcii imunitného systému - chráni telo pred oxidatívnym stresom a podporuje hojenie. Zaraďujeme ho teda medzi najvýznamnejšie antioxidanty. Nemožno nepoznamenať tiež významný vplyv zinku na zdravie prostaty. Pre mužské zdravie je zinok jedným z najdôležitejších minerálov.

,,Limity existujú iba v našej mysli“

Akýkoľvek šport v prírode je pre mňa perfektný relax. Potrebujem ale tiež pracovať na poriadnej kondícii, aby moje telo zvládlo ten nápor, a ja som sa mohol spoľahnúť na svoje vlastné sily. K tomu mi pomáha produkt ProMan PLUS.

Michal Krysta, český reprezentant v extrémnych závodoch
Michal Krysta

Zloženie ProMan PLUS

Zloženie v 1 kapsuli:
 • horčík (oxid horečnatý) 187,5 mg (50 % RVH*)
 • senovka grécka extrakt zo semien 100 mg
 • maca peruánska mletý koreň 75 mg
 • pastala rozprestretá damiána, extrajt z listu 50 mg
 • nórsky rybí proteín 27 mg
 • niacín (nikotínamid – vitamín B3) 16 mg (100 % RVH)
 • všehoj ženšenový ženšen, extrakt z koreňa 15 mg (v tom 1,2 mg ginsenozidov)
 • stabilizátor fosforečnan vápenatý
 • zinok (oxid zinočnatý) 10 mg (100 % RVH), protihrudkujúca látka: stearan horečnatý
 • vitamin B6 (pyridoxínhydrochlorid) 2 mg (142 % RVH), protispékavé látky: oxid kremičitý
 • selén (seléničitan sodný) 55 µg (100 % RVH)
 • vitamín D3 (cholekalciferol) 5 µg (100 % RVH)
 • vitamín B12 (kyanokobalamín) 2,5 µg (100 % RVH)
Obal kapsuly: želatína
*RVH = referenčná výživová hodnota
Varovanie:
 • Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
 • Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.
 • Nie je určený deťom do 3 rokov. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Neužívajte tento výrobok, pokiaľ trpíte alergiami na akúkoľvek jeho zložku.
 • Vyrobené podľa farmaceutického štandardu GMP (správná výrobná prax).
 • Výrobca: Pharmatech AS, Nórsko pro NaturaMed Pharmaceuticals s. r. o.
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan PLUS ZADARMO*

*platíte iba poštovné a balné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan Plus ma nakopol v živote

ProMan Plus ma nakopol v živote

Roman Markusek, Bratislava

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Z účinku ProMan Plus som bol prekvapený

Ján Kysela, Vrútky

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári, Fiľakovo