Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate tu

Fajčenie škodí mužskému zdraviu

09. 11. 2020

Cigarety pochopiteľne škodia všetkým, bez rozdielu veku, či pohlavia. V čom konkrétne ale negatívne pôsobia na mužské zdravie?

Poruchy plodnosti a erekcie

Prichádzajú pomerne rýchlo. Samozrejme platí, že čím dlhšie už fajčíte, tým je to horšie. Cigarety priamo ovplyvňujú mužskú (i ženskú) plodnosť, kvalitu spermií a ďalej schopnosť erekcie. Ide o kombináciu niekoľkých faktorov, ktoré nás bohužiaľ často doženú do reprodukčných kliník a na mnoho nepríjemných vyšetrení. Nemôžeme nezmieniť tiež fakt, že fajčenie negatívne pôsobí aj na samotný plod.


Prostata a močový mechúr

Veľa ľudí má dojem, že fajčenie najviac poškodzuje pľúca. Zo štatistík ale vyplýva, že takmer rovnakou mierou spôsobuje fajčenie ochorenia močového mechúra a močových ciest, často zhubného charakteru. U mužov sa to týka aj ochorenia prostaty. Hneď v tesnom závese je to poškodenie tepien a srdca. Pritom u mužov je zachovanie dobrého stavu močových ciest veľmi podstatné!


Fajčenie z druhej ruky

Pasívne fajčenie znamená, že človek nemusí fajčiť cigarety sám, ale vdychuje dym od osôb, ktoré fajčia v blízkosti. Pasívne fajčenie nie je o nič menej škodlivé, ako to klasické. Cigaretový dym vdychujeme do pľúc v chladnejšej podobe, akoby sme cigaretu fajčili sami, preto sa dostane hlboko do pľúcnych komôr. Existuje tiež termín fajčenie z tretej ruky. Tým sa rozumie to, že splodiny z cigariet naše zdravie ovplyvňujú aj po ich uhasení. Usadzujú sa na oblečení, na stenách miestností, v nábytku aj v koberci. Tieto toxíny je naviac obtiažne odstrániť. 


Čo fajčenie poškodí, sa už nenapraví

Mýtus, že napr. pľúca poškodené fajčením sa zase zregenerujú a obnovia do pôvodnej „zdravej“ podoby, koluje celou spoločnosťou. Takto to bohužiaľ naozaj nefunguje, a poškodenie buniek akéhokoľvek orgánu v dôsledku fajčenia je trvalé a nevratné.

Áno, samozrejme existujú výnimky a isto poznáte osoby, ktoré fajčia celý život, a nakoniec žiadnu chorobu nemajú. Ako ale môžete vedieť, že vás stretne rovnaký osud? Rizika, ktoré fajčenie spôsobuje, sú oveľa vyššie, než odvaha spoliehať sa na šťastie...
 


Proman balení

ProMan Plus

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné 1,95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan Plus ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan Plus ma nakopol v živote

ProMan Plus ma nakopol v živote

Roman Markusek

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

Ľubomír Závodský, Žilina

ProMan vrelo odporúčam

ProMan vrelo odporúčam

Vladimír Mikolášek