Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate tu

Aké má Senovka grécka účinky pre mužské zdravie?

21. 1. 2021

Zaujímate sa o prírodné cesty vedúce k utuženiu zdravia? Potom vám iste neunikla sila rastlín. Senovka grécka a jej účinky predčia mnoho iných byliniek, a preto ju používali už v staroveku. V čom našich predkov toľko zaujala, a prečo si zaslúži vaše vyskúšanie?

Poklad z Južnej Európy

Možno už túto bylinku poznáte pod názvom Trigonella, Fenugrek či Fenugreek. To všetko sú názvy pre rastlinu zo Stredomoria, ktorá patrí medzi najstaršie kultúrne rastliny vôbec. Používa sa ako veľmi chutné korenie, ale i ako liečivka. Na prvý pohľad svojím vzhľadom nezaujme. Jednoročná rastlina, pôvodom patriaca medzi krmoviny a obilniny, plodí v podlhovastých strukoch semená. Práve tie sú často súčasťou športovej výživy a potravinových doplnkov pre mužov.

Vitamínová bomba a zásobáreň minerálov

Ďalším pozitívom, ktorým sa senovka grécka pýši, je výber vitamínov a minerálov ktoré obsahuje. Nie príliš často sa pošťastí nájsť vitamíny A, C, K, B1, B2 a B3 v jednej rastline, a k tomu ešte vápnik, fosfor, železo, draslík, horčík, selén a mangán. A nemožno zabudnúť bielkoviny a vlákninu. Ak dnes o niektorých potravinách a prírodných produktoch hovoríme ako o Superpotravinách, pre starých Egypťanov musela byť Superpotravinou práve senovka grécka!

Senovka grécka je tiež skvelý prírodný prostriedok pre podporu trávenia. Ostatne, na dobré zažívanie sú bylinky vždy najlepšie. Konkrétne sa senovka podieľa na metabolizme tukov a tiež pomáha udržiavať správnu hladinu cukru v krvi. Celkovo však prospieva nášmu žalúdku k tomu, aby fungoval, ako má.

Dobrá správa na záver?

Možno už ste skúsili k riešeniu svojich problémov využiť silu prírody, ale chuť čajov či iných preparátov vás nemilo prekvapila. Senovka grécka ale nie je ten prípad. Pre svoju príjemnú arómu sa používa do koreniacich zmesí na mäso a zeleninu. Vlastne je neoddeliteľnou súčasťou stredomorskej kuchyne rovnako, ako u nás petržlenová vňať alebo majorán. Ani v gastronómii sa ale nepoužíva len pre svoju skvelú chuť - vďaka svojim priaznivým účinkom podporuje zažívanie, a pokrmy ochutené senovkou sú pre nás lepšie stráviteľné, a tiež predchádzame nepríjemnému nadúvaniu.
 


Proman balení

ProMan Plus

Prirodzená podpora testosterónu

* platíte iba poštovné 1,95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa

Vyskúšajte ProMan Plus ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

ProMan Plus ma nakopol v živote

ProMan Plus ma nakopol v živote

Roman Markusek

ProMan sa stal súčasťou môjho života

ProMan sa stal súčasťou môjho života

Peter Nyári

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

ProMan mi pomohol napraviť metabolizmus

Ľubomír Závodský, Žilina